Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2014-10-05

Konwent Survival "Back in Time" 2014 - nasza relacja

W dniach 26-28 września 2014 Centrum Kulturowo-Archeologicznym w Nowej Słupi odbył się Konwent Survival "Back in Time". Była to już szósta edycja tej imprezy, organizowana przez Projekt Bushcraft.

 

Tym razem u stóp Łysej Góry pojawiło się ponad 100 osób z całej Polski a nawet z zagranicy. Wśród kilku sponsorów pojawiła się również firma hobbyhouse.pl z jednoosobową reprezentacją. Sprowadziły nas w to miejsce wspólne pasje - sztuka przetrwania, wedrówki, przyroda, historia i aktywny wypoczynek poza miastem.

Konwent Survival Back in Time 2014

Była okazja by spotkać się ze znajomymi z całego kraju, wziąć udział w ciekawych warsztatach, wymienić się doświadczeniami, pogawędzić przy ognisku do późnej nocy i popróbować różnych smakołyków.

Adrian Wrona

Mogliśmy wziąć udział w topieniu i kuciu żelaza w prymitywnej historycznej kuźni stworzonej przez Adriana Wronę.

Odlewanie srebra

Rzemiosło epoki brązu, w tym odlewanie srebra przybliżył wszystkim Grzegorz Kończyk, prezentując przy okazji biżuterię miedzianą.

Survivalowe narzędzia krzemienne

Grupa "Rydno" ze Starachowic pokazała nam obozowisko łowców-zbieraczy z epoki kamienia oraz krzemienne i rogowe prymitywne narzędzia.

Artur Bokła

Artur Bokła "Mr. Wilson" zaprezentował pierwotne techniki rozpalania ognia za pomocą krzemienia, pirytu, świdra i łuka ogniowego. Używał przy tym rozmaitych naturalnych podpałek.

Anna Świątkowska "Zielicha"

Warsztaty zielarskie poprowadziła Anna Świątkowska "Zielicha", która była dosłownie oblegana przez zainteresowanych jej wiedzą i doświadczeniem.

Noże z warsztatu Piotra Chmielarza

Piotr Chmielarz zorganizował warsztaty i zawody łucznicze oraz zaprezentował noże z własnego warsztatu.

Rzut atl-atlem

Posługiwania sie atl-atl'em, procą sznurkową i bolasem uczył Jacek Straszak z Projekt Bushcraft. Ponadto próbowaliśmy różnych niezwykłych smakołyków, np. soku z kiszonych buraków, frytek z topinamburu i czyśćca błotnego, czy wybornych placków z pokrzywami.

Czyściec błotny

Było też wiele innych atrakcji, m.in. kilka konkursów z nagrodami do wygrania. Wybieraliśmy najlepsze historyczne przebranie, strzelaliśmy do celu z łuku i na największą odległość z atl-atla. W tym ostatnim konkursie można było wygrać namiot ufundowany przez hobbyhouse.pl

Zwycięzca konkursu hobbyhouse.pl

Atmosfera na Konwencie była wspaniała, za co dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom imprezy. Do zobaczenia za rok w miejmy nadzieję jeszcze większym gronie!

Więcej zdjęć z Konwentu znajdziecie na naszym profilu Google+

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 2469 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Dobrze wykonane zlecenie,dobry produkt i niedrogo
2024-07-09
Polecam! bardzo szybka realizacja zamówienia.
pixel