Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2017-05-08

HobbyHouse.pl Treking - Wisła Wawerska

W ramach upowszechniania idei aktywnego spędzania wolnego czasu w kontakcie z przyrodą, zapraszamy na cykl całodziennych spacerów po najciekawszych przyrodniczo rejonach Mazowsza, które nazwaliśmy HobbyHouse.pl Treking.

Będzie to już nasz drugi spacer, tym razem organizowany pod patronatem Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu i we współpracy ze Szkołą Bushcraftu Quinox. Ruszamy już w niedzielę 14 maja 2017. Będzie to około 20-kilometrowa wędrówka dzikim brzegiem Wisły na wysokości warszawskiej dzielnicy Wawer i Józefowa, wśród lasów łęgowych, nadrzecznych łąk i mokradeł.

Po drodze będziemy podziwiać wiosnę, obserwować przyrodę, usiądziemy przy ognisku, porozmawiamy o survivalu i lokalnej historii. Z pewnością uda się zaobserwować nadrzeczne ptactwo, możliwe, że spotkamy bobry, sarny i dziki. Zobaczymy kilka imponujących pomników przyrody, wiślane łachy i starorzecza. Postaramy się rozpoznawać możliwie jak najwięcej roślin, ich właściwości i praktyczne zastosowania.

Spacer poprowadzi Dawid Król, pomysłodawca i założyciel HobbyHouse.pl, autor bloga LudzkieTropy.pl, pasjonat leśnych i wodnych przygód, miłośnik przyrody i odkrywca tajemnic historii.

Dołączy do nas Sergiusz Borecki, instruktor survivalu, turystyki kwalifikowanej, krajoznawstwa oraz ochrony przyrody (PTTK), grotołaz, organizator i instruktor turystyki jaskiniowej, pilot wycieczek, przewodnik turystyczny i przewodnik po parkach narodowych, instruktor pierwszej pomocy, prezes Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu, założyciel i właściciel Szkoły Bushcraftu QUINOX.

Poniżej przedstawiamy kilka niezbędnych informacji organizacyjnych.

TRASA TREKINGU:

Do przejścia będzie około 20 kilometrów. Od mostu Siekierkowskiego pójdziemy wschodnim brzegiem Wisły do Józefowa. Stamtąd wracamy autobusem ZTM.

Będziemy iść tempem spacerowym, by jak najwięcej zobaczyć i nikogo nie forsować.

Możliwe, że część szlaku będzie podtopiona lub błotnista. Będziemy starać się te miejsca obejść, ale nie wykluczone, że trzeba będzie zdjąć buty i zamoczyć się za kostkę. Komarów nie powinno jeszcze być ;)

ZBIÓRKA:

Spotykamy się w niedzielę 14 maja 2017 na przystanku autobusowym Most Siekierkowski 01 o godzinie 9:00. Dojazd autobusami linii 119, 146, 147, 168, 213, 402.

Wracać będziemy z Józefowa z przystanku autobusowego Wyszyńskiego 02, w zależności od chęci i kondycji fizycznej uczestników, jednym z autobusów: 17:47/18:47/19:17/20:17/21:15 (ostatni 22:10)

KOSZTY:

Promujemy ideę aktywnego spędzania wolnego czasu poza miastem więc udział w naszych spacerach jest bezpłatny. Liczy się ciekawe towarzystwo, wspólna wędrówka i integracja.

Powrót - należy wcześniej zaopatrzyć się w bilet ZTM na 1 i 2 strefę

Prowiant - każdy z uczestników powinien mieć przynajmniej 1.5 litra wody pitnej, przekąski i wałówkę na ognisko. Zrobimy kilka krótkich postojów i jeden dłuższy z ogniskiem. Po drodze przez cały dzień nie będzie żadnego sklepu!

ZGŁOSZENIA:

Zapraszamy do zgłoszeń, podając adres e-mail, imię, nazwisko i opcjonalnie nr telefonu za pomocą prostego FORMULARZA
Wszelkie pytania prosimy kierować na e-mail: hobbyhouse@hobbyhouse.pl

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 2417 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Wszystko przebiegło ok
2024-05-17
Ok
pixel