Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2017-04-06

HobbyHouse.pl Trekking - Bagno Całowanie

W ramach propagowania idei aktywnego spędzania wolnego czasu w kontakcie z przyrodą, zapraszamy na cykl całodziennych spacerów po najciekawszych przyrodniczo rejonach Mazowsza, które nazwaliśmy HobbyHouse.pl Treking.

Zaczynamy już w niedzielę 9 kwietnia 2017. Będzie to około 25-kilometrowa wędrówka dzikimi zakątkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego wśród pagórków i mokradeł w okolicach Bagna Całowanie.

Po drodze będziemy cieszyć się wiosną, obserwować przyrodę, porozmawiamy o survivalu i lokalnej historii. Może uda się zaobserwować żurawie, obejrzymy tamy i żeremia bobrów, kilka imponujących pomników przyrody, okresowe śródleśne strumienie płynące głębokimi wąwozami. Postaramy się rozpoznawać budzące się do życia rośliny, ich właściwości i praktyczne zastosowania.

Spacer poprowadzi Dawid Król, pomysłodawca i założyciel HobbyHouse.pl, autor bloga LudzkieTropy.pl, pasjonat leśnych i wodnych przygód, miłośnik przyrody i odkrywca tajemnic historii.

HobbyHouse.pl Treking
Poniżej przedstawiamy kilka niezbędnych informacji organizacyjnych.

TRASA TREKINGU:

Do przejścia mamy około 25 kilometrów. Ze stacji PKP Kołbiel (miejscowość Karpiska) pójdziemy lasami na północ od Ponurzycy do miejscowości Podbiel. Tam wejdziemy na Bagno Całowanie i dojdziemy do wieży widokowej. Droga powrotna będzie wiodła przez Ponurzycę aż do PKP Kołbiel.

Możliwe, że część szlaku będzie podtopiona. Będziemy starać się te miejsca obejść, ale nie wykluczone, że trzeba będzie zdjąć buty i zamoczyć się za kostkę ;)

ZBIÓRKA:

Spotykamy się w niedzielę 9 kwietnia 2017 na dworcu PKP Warszawa Śródmieście o godzinie 7:20 na peronie w kierunku wschodnim, skąd o godzinie 7:39 ruszymy pociągiem Kolei Mazowieckich w kierunku na Dęblin. Wysiadamy na stacji PKP Kołbiel o godzinie 8:39.

Dawid Król wsiada do pociągu po drodze, na stacji PKP Warszawa Radość o godzinie 8:05.

Szlak naszego spaceru będzie pętlą więc wracać będziemy również ze stacji PKP Kołbiel, w zależności od chęci i kondycji fizycznej uczestników, jednym z pociągów: 18:30/19:30/20:30 (ostatni 22:30)

KOSZTY:

Promujemy ideę aktywnego spędzania wolnego czasu poza miastem więc udział w spacerze jest bezpłatny. Liczy się ciekawe towarzystwo, wspólna wędrówka i integracja.

Dojazd - w kasie PKP należy kupić bilet powrotny PKP Kolei Mazowieckich na trasę Warszawa Śródmieście - Kołbiel

Prowiant - każdy z uczestników powinien mieć przynajmniej 1 litr wody pitnej, kanapki i przekąski. Zrobimy jeden dłuższy postój więc jeśli ktoś chce zjeść coś na ciepło to powinien zabrać kuchenkę. Nie palimy ogniska. Po drodze przez cały dzień nie będzie żadnego sklepu.

ZGŁOSZENIA:

Zapraszamy do zgłoszeń, podając adres e-mail, imię, nazwisko i opcjonalnie nr telefonu za pomocą prostego FORMULARZA
Wszelkie pytania prosimy kierować na e-mail: hobbyhouse@hobbyhouse.pl

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 2413 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-24
Wszystko super Polecam
2024-05-21
Wszystko przebiegło ok
pixel