Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2016-07-24

Latarki z diodą COB - najnowsza technologia

Latarki z diodami COB to jedna z zasługujących na uwagę nowości w naszej ofercie. Rozwój nowoczesnej optoelektroniki umożliwił zminiaturyzowanie znanych dotąd diod LED i połączenie ich w pakiety, w których praktycznie nie widać odrębności poszczególnych elementów.


Dioda COB (Chip On Board) wygląda, jak duża, płaska, przeważnie prostokątna dioda szerokości minimum 4mm. W rzeczywistości jest to kilkadziesiąt miniaturowych diod LED, które zostały stopione razem i umieszczone bezpośrednio na płytce drukowanej w jednej operacji produkcyjnej. Na 1cm2 kwadratowym diody COB mieścić się może nawet do 70 diod LED (dla porównania, tradycyjne diody LED mieszczą się tylko 4 na 1 cm2). Takie rozwiązanie eliminuje straty energii w trakcie eksploatacji diody COB a jednocześnie pozwala na projektowanie mniejszych, lżejszych i wydajniejszych latarek.


Najważniejsze zalety diod COB:
  • wyższa żywotność od oświetlenia opartego na żarówkach i diodach LED
  • szerszy zakres napięć roboczych
  • bardzo niski pobór mocy
  • brak efektu utraty wydajności w czasie
  • temperatura barwowa światła porównywalna ze światłem dziennym
  • niska emisja cieplna
  • niskie koszty eksploatacyjne

Pomimo tego, że dioda COB jest pakietem diod LED, dzięki bliskości poszczególnych elementów, nie są one widoczne, jako pojedyncze diody, lecz jako jednolity, bardzo mocny strumień świetlny.


Technologia COB jest bardzo ekonomiczna i rozwojowa, przez co stwarza nowe możliwości w projektowaniu rozmaitych źródeł światła. Jesteśmy skłonni stwierdzić, że diody typu COB będą najintensywniej rozwijanym kierunkiem powszechnego oświetlenia począwszy od przenośnych latarek, poprzez oświetlenie domowe, aż po oświetlenie uliczne i przemysłowe.

Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi u nas modelami latarek COB.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 2437 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-07
bardzo sprawna realizacja
2024-06-01
Wszystko w porządku, szybka wysyłka polecam :)
pixel