Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2017-08-29

Nowa generacja akumulatorków GP ReCyko+

Z przyjemnością informujemy, że na naszych stronach pojawiła się najnowsza generacja akumulatorków GP Recyko+. Firma GP Batteries właśnie wprowadziła na rynek nową udoskonaloną technologię, dzięki której korzystanie z urządzeń elektronicznych zasilanych jej ogniwami staje się jeszcze bardziej komfortowe i niezawodne.
akumulator GP Recyko+

Niekwestionowany światowy lider w produkcji baterii i akumulatorów, jaką jest GP Batteries z siedzibą w Hongkongu, zdołał w standardowych typach ogniw umieścić jeszcze więcej energii przy zachowaniu wszystkich parametrów prądu. Biorąc pod uwagę pozycję firmy na rynku, należy zwrócić uwagę, że są to faktyczne osiągnięcia, a nie tylko nadruki na produktach bez pokrycia w rzeczywistości, jak w przypadku wielu mało znanych producentów. Ogniwa niklowo-metalowo-wodorkowe (NI-MH) GP Recyko+ mają jeszcze większą niż poprzednie generacje pojemność a przechowywane w stanie naładowanym zachowują nawet 85% energii po upływie roku. Oprócz tego, akumulatorków GP Recyko+ można używać od razu po zakupie i wyjęciu z opakowania, jak normalnych baterii. Są one fabrycznie naładowane a proces samorozładowania w czasie transportu i magazynowania jest ograniczony przez użytą technologię do minimum. Akumulatorek GP ReCykoTak, jak poprzednie serie ogniw GP Recyko+ dedykowane są, jako źródło zasilania najbardziej prądożernych urządzeń elektronicznych, czyli np. aparatów fotograficznych, latarek z wysokosprawnymi diodami typu CREE, drobnego sprzętu AGD oraz zabawek posiadających elementy mechaniczne, emitujących dźwięki i światło.

Ogniwa z serii GP ReCyko+ produkowane są w różnych pojemnościach dla każdego typu. Najbardziej popularne, czyli AA posiadają pojemności: 1300mAh, 2000mAh, 2200mAh, 2500mAh, 2600mAh oraz 2700mAh. Natomiast akumulatorki w standardzie AAA występują w pojemnościach: 400mAh, 650mAh, 850mAh, 950mAh oraz 1000mAh.

Akumulatory GP ReCykoOd razu nasuwa się tutaj pytanie. Dlaczego GP Batteries nie produkuje akumulatorków tylko w jednej, największej pojemności, czyli AA - 2700mAh lub AAA - 1000mAh? Wynika to z właściwości zastosowanej technologii. Im większa pojemność akumulatora, tym szybciej zużywają się związki chemiczne wewnątrz ogniwa przy każdym cyklu ładowania/rozładowania. Znajdują się tam mieszaniny wielu metali, które wzajemnie reagują i zachodzi zjawisko korozji elektrochemicznej. Dlatego też ograniczona jest żywotność akumulatorów. Tak więc akumulatorek AA o pojemności 1300mAh wytrzyma 1000 cykli a ten sam typ o pojemności 2700mAh ma żywotność ograniczoną do 300 cykli. Wybierając więc dla siebie ogniwo, należy określić, czego oczekujemy - czy wysokiej pojemności czy może bardziej zależy nam na żywotności. Zdecydowana większość użytkowników bardziej docenia wysoką pojemność akumulatora a 300 cykli ładowania/rozładowania to i tak bardzo dobry wynik. Zakładając nawet codzienne rozładowanie i ładowanie wychodzi rok bardzo intensywnego użytkowania.

Jeden raz naładowany akumulatorek GP ReCyko+ może zastąpić do 30 baterii alkalicznych w tym samym standardzie wiec przy intensywnej eksploatacji stanowi niesamowitą oszczędność pieniędzy, które wydalibyśmy na baterie.

Najnowszej generacji akumulatory GP ReCyko+ nawet opakowanie mają inne niż dotychczas. Zamiast tradycyjnych blistrów są one teraz pakowane w plastikowe pudełka jeszcze lepiej zabezpieczające je przed uszkodzeniem w transporcie. Oprócz tak pakowanych, są dostępne również luzem, na sztuki z opakowań zbiorczych po 40, 75 i 100 sztuk w zależności od typu ogniwa.

Na stronach HobbyHouse.pl można już kupić najbardziej wydajne ogniwa o najwyższej pojemności czyli AA 2700mAh oraz AAA 1000mAh.

Akumulatorki GP Recyko

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 2435 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-09
Przesyłka dotarła ekspresowo. Towar zgodny z zamówieniem.
2024-06-01
Wszystko w porządku, szybka wysyłka polecam :)
pixel