Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Paczkomaty InPost przyspieszają

2017-05-02
Paczkomaty InPost przyspieszająBiorąc pod uwagę fakt, że nasi klienci chętnie wybierają jako formę dostawy Paczkomaty InPost, chcieliśmy poinformować o ważnej modyfikacji w tej usłudze. Kilka dni temu otrzymaliśmy od InPost Paczkomaty Sp. z o.o. informację o nadchodzącej zmianie regulaminu świadczenia usługi Paczkomaty 24/7. Począwszy od dnia 14 maja 2017 roku skrócony zostanie czas na odbiór przesyłki z Paczkomatu. Paczki umieszczone w Paczkomatach będą od tego momentu czekały na odbiór przez 48 godzin, a nie — jak dotychczas — przez 72 godziny

InPost motywuje zmiany faktem, iż zdecydowana większość z klientów i tak odbiera paczki w czasie nie przekraczającym 24 godzin. Według firmy skrócenie czasu na odbiór przesyłki do 48 godzin nie wpłynie więc na komfort korzystania z Paczkomatów. Zmiana natomiast ma gwarantować dużą korzyść dla wszystkich — więcej wolnych skrytek na paczki oczekujące na umieszczenie w maszynach! Z roku na rok odbieracie ich bowiem coraz więcej — w ubiegłym roku obsłużono aż o 79% więcej paczek niż w poprzednim.

Jak teraz będzie wyglądała sytuacja z paczką, która nie zostanie przez klienta odebrana z Paczkomatu w ciągu 48 godzin?

W przypadku nieodebrania Przesyłki Paczkomatowej z maszyny trafi ona do najbliższego oddziału InPost Paczkomaty, gdzie poczeka na odbiorcę kolejne 3 dni (a nie, jak do tej pory — 11 dni).

Zarówno odbiorcy, jak i nadawcy będą mieli możliwość przedłużenia czasu na odbiór paczki w Paczkomacie o dodatkowe 48 godzin. Od 14 maja br. wystarczy wysłanie specjalnego SMS‑a i… gotowe!

Jako nadawca przesyłek, mamy nadzieję, że rzeczywiście powyższa zmiana wpłynie pozytywnie na zadowolenie naszych klientów a przesyłki do Paczkomatów InPost będą jeszcze szybsze. Możliwe, że dzięki niej znikną nawet w okresie bożonarodzeniowym kolejki przy paczkomatach i przy autach kurierów pracujących, jako "mobilne paczkomaty" ;)
Pokaż więcej wpisów z Maj 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 2382 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-22
Wszystko zgodnie z zamówieniem i na czas.
2024-04-15
Wszystko w porządku, starannie zapakowane i na czas.
pixel