Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2017-10-04

Płatności kartą za przesyłki pobraniowe w placówkach Poczty Polskiej

Miło nam poinformować, że od 1 października b.r. Poczta Polska przy współpracy z eService oraz Mastercard i Visa, umożliwiła swoim klientom bezgotówkowe płatności za przesyłki pobraniowe odbierane w placówkach pocztowych.  Aby zapłacić za zakupy odbierane osobiście na poczcie nie trzeba już mieć przy sobie gotówki. Wystarczy karta płatnicza, kredytowa lub dowolny model smartfona, wyposażonego w aplikację mobilną banku z funkcją BLIK (sześciocyfrowy kod służący do akceptacji transakcji płatniczej).

Doceniamy starania Poczty Polskiej by sprostać oczekiwaniom klientów sklepów internetowych, by mogli coraz szybciej i wygodniej odbierać zakupione wysyłkowo towary. W październiku płatności kartą są możliwe na razie tylko w placówkach, jednak, jak zapewnia Grzegorz Kurdziel - przedstawiciel Zarządu Poczty Polskiej, w ciągu miesiąca płatności bezgotówkowe powinni przyjmować już kurierzy dostarczający przesyłki bezpośrednio do adresatów.

Tak samo, jak w przypadku innych płatności kartą w urzędach pocztowych, nie będą pobierane żadne prowizje z tytułu dokonania płatności kartą za przesyłki pobraniowe, bez względu na to, czy jest to karta kredytowa czy debetowa – dodaje Paweł Kopeć, dyrektor zarządzający Pionem Sprzedaży w Poczcie Polskiej.

Przesyłki pobraniowe stanowią w HobbyHouse.pl około 30% wszystkich realizowanych zamówień. Dlatego mamy nadzieję, że nowa forma płatności również będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem klientów i sprawi, że odbiór zamówień w placówkach Poczty Polskiej będzie wygodniejszy.

Wdrożenie bezgotówkowych płatności za przesyłki pobraniowe było możliwe dzięki wcześniejszemu wyposażeniu placówek Poczty Polskiej w osiem tysięcy terminali POS przez firmę eService.

Wiemy, że szybka i tania dostawa jest ważna dla naszych klientów. Dlatego obok Paczkomatów InPost, Paczki w Ruchu i firmy kurierskiej Geis, usługi Poczty Polskiej zawsze będą u nas dostępne. Poczta jest zdeterminowana, aby świadczyć wysokiej jakości usługi logistyczne oraz promować bezpieczne, nowoczesne i wygodne płatności bezgotówkowe. Transakcje kartą lub BLIKIEM to większy komfort korzystania z usług oferowanych przez Pocztę Polską oraz krótszy czas obsługi klienta. Będzie to szczególnie istotne podczas przedświątecznego szczytu paczkowego.
Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 2379 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-09
Realizacja zamówienia bardzo szybka.Polecam zakupy w tym sklepie.
2024-04-08
szybko sprawnie profesjonalnie dziękuję
pixel