Mapa wodoodporna Szczawnica 1:12 500 Compass
- Plan miasta Szczawnicy w skali 1:12 500 oraz mapa okolic Szczawnicy w skali 1:50 000. Obejmuje obszar Pienińskiego Parku Narodowego po polskiej i słowackiej stronie granicy. Specjalne tworzywo, na którym wydrukowano mapę jest odporne na wodę i rozdarcia.
Mapa wodoodporna Szczawnica 1:12 500 Compass dla każdego, kto wybiera się w Pieniny i z pewnością wie, że najważniejszą miejscowością tego regionu jest Szczawnica. To spokojne i niewielkie miasto, położone w głębokiej dolinie Grajcarka, jest znanym w Polsce uzdrowiskiem o długiej, 200-letniej tradycji. Ale to nie tylko wymarzone miejsce na wypoczynek dla kuracjuszy. Doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna sprawia, że zadowoleni z pobytu w Szczawnicy będą różni turyści, zarówno aktywni miłośnicy pieszych lub rowerowych wycieczek, jak również zwolennicy bardziej stacjonarnego odpoczynku. Dobrze poczują się tu osoby z zacięciem krajoznawczym. Miasto to posiada bowiem ciekawą, drewnianą zabudowę, przepiękne XIX-wieczne wille, zabudowę uzdrowiskową i odbudowany 8 lat temu Dworek Gościny. Położona jest na granicy dwóch odmiennych pod względem krajobrazowym regionów geograficznych: Pienin i Beskidu Sądeckiego. Tutaj też odnajdziemy elementy kultury materialnej zamieszkujących tu niegdyś Górali pienińskich oraz Rusinów szlachtowskich – mówiących językiem ukraińskim i wyznających grekokatolicyzm.
Dla tych wszystkich osób przeznaczone jest to dzieło, złożone z dwóch map. Pierwsza z nich jest planem miasta. Druga to mapa najbliższych okolic Szczawnicy w skali 1:50000, która pozwoli nam zaplanować piesze i rowerowe wycieczki, zarówno krótkie – kilkugodzinne lub całodzienne. Dotrzemy z nią między innymi na Przehybę w Beskidzie Sądeckim, w pasmo Małych Pienin, na Lubań w Gorcach oraz na Trzy Korony – najbardziej znany i zdaniem wielu najpiękniejszy szczyt Pienin.
Kolejna pozycja dedykowana Pieninom z serii praktycznych map. Praktycznych, czyli takich, które wyróżnia zabezpieczenie wodoodpornym laminatem i duża szczegółowość pomimo małych rozmiarów.
Laminacja / wodoodporność
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych. 
W niedzielę 14 maja 2017 zapraszamy na całodzienną wędrówkę dzikim brzegiem warszawskiej Wisły na wysokości Wawra i Józefowa. Po drodze będziemy obserwować przyrodę wiślanych łęgów i starorzeczy, usiądziemy przy ognisku i porozmawiamy o survivalu. Promujemy ideę aktywnego spędzania wolnego czasu więc udział jest bezpłatny. Będzie okazja zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu. Uczestnikom udostępnimy na ten dzień lornetki i mikroskopy kieszonkowe.

W niedzielę 9 kwietnia 2017 zapraszamy na całodzienną wędrówkę dzikimi zakątkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego wśród pagórków i mokradeł w okolicach Bagna Całowanie. Po drodze będziemy cieszyć się wiosną, obserwować przyrodę, porozmawiamy o survivalu i lokalnej historii. Propagujemy ideę aktywnego spędzania wolnego czasu więc udział jest bezpłatny. Uczestnikom udostępnimy na ten dzień lornetki i mikroskopy kieszonkowe.