Kociołek na ognisko 14 litrów wystarczający na grupę 15-20 osób. Doskonale sprawdza się na spływach kajakowych, biwakach, kempingach, w ogrodzie i na wyprawach wędkarskich. Pozwala w plenerze ugotować smakowite "jednogarnkowe" dania np. wszelkiego rodzaju zupy, gulasz, strogonow, chili con carne, fasolkę po bretońsku itp.
Czarna stal krzemowa tradycyjnego węgierskiego kociołka na ognisko doskonale przewodzi ciepło, dzięki czemu naczynie równomiernie się rozgrzewa i gotować można na niewielkim ogniu. Do tego jest żaroodporna, nie pęka i nie wykrusza się, co jest szczególnie istotne w czasie podróży.
Kabłąk kociołka na ognisko wykonany został ze stalowego galwanizowanego pręta grubości 6mm zapewniającego solidne mocowanie nawet w wysokich temperaturach towarzyszących otwartemu ognisku. Zamocowany został ruchomo do stalowych uchwytów zgrzanych na stałe 3-punktowo z garnkiem.
Przed pierwszym użyciem węgierski kociołek na ognisko należy umyć detergentem z fabrycznego oleju zabezpieczającego przed korozją. Następnie po wypłukaniu czystą wodą i wysuszeniu, w kociołku należy zagotować olej jadalny, który po ostygnięciu należy wylać. W tak przygotowanym naczyniu można już gotować dowolne potrawy.
Dane techniczne:
Do w pełni komfortowego gotowania w kociołku proponujemy dokupienie, widocznych z prawej strony ekranu, pokrywki i trójnogu, choć osoby pragnące poczuć klimat "traperskiego obozowania" poradzą sobie w pełni bez dodatkowych akcesoriów.