Termometr laserowy pirometr DT-8550
- Elektroniczny termometr na podczerwień pozwalający na zdalny pomiar temperatury w zakresie od -50°C do 550°C. Działa na odległość do 1.5 metra od obiektu. Niezastąpiony w badaniach przedmiotów gorących, zimnych, trudno dostępnych lub poruszających się.
Termometr laserowy pirometr DT-8550 na podczerwień znajdujący szerokie zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, maszynowym, w branży budowlanej, chłodnictwie, gastronomii, przemyśle chemicznym i spożywczym.
Pirometr DT-8550 stworzony został do szybkiego, bezpiecznego i precyzyjnego pomiaru temperatury obiektów. Szczególnie przyda się przy pomiarze przedmiotów i substancji niebezpiecznych (np. bardzo gorących, zimnych), trudno dostępnych lub będących w ruchu.
Termometr na podczerwień DT-8550 mierzy temperaturę powierzchni przedmiotów. Urządzenia optyczne emitują, odbijają i przekazują energię, która jest odbierana na odbiorniku. Układ elektroniczny elektroniczne przetwarza informacje o temperaturze, które następnie są wyświetlane na wyświetlaczu LCD. Laser służy jedynie do wskazywania miejsca pomiaru.
Termometr laserowy DT-8550 jest bardzo łatwy w obsłudze - w celu dokonania pomiaru wystarczy wycelować wiązkę lasera w badany obiekt i nacisnąć spust. Cały pomiar trawa pół sekundy lub do momentu zwolnienia spustu, wynik wyświetla się na czytelnym podświetlanym wyświetlaczu LCD.
Dane techniczne:
- dokładność pomiaru: 0~550°C +/- 1.5°C -50~0°C +/- 3°C
- zakres pomiaru: -50~550°C
- rozdzielczość: 0.1°C
- powtarzalność pomiaru: 1%
- czas odpowiedzi: 500ms
- wrażliwość widmowa: 5-14um
- emisyjność: 0.95 (fabrycznie)
- stosunek odległości do powierzchni pomiaru: 10:1
- temperatura użytkowania: 0~40°C
- temperatura przechowywania: -20~60°C
- zasilanie: 2x bateria AAA 1.5V (w komplecie)
- czas pracy: bez wskaźnika las., do 16h
- wymiary: 18 x 11 x 4 cm
- waga: 0,23kg
Ważne uwagi dotyczące eksploatacji termometru laserowego DT-8550:
- Nie zaleca się stosowania termometru do pomiaru błyszczących lub spolerowanych powierzchni metalowych takich jak: stal nierdzewna, aluminium itp.
- Nie należy dokonywać pomiarów przez materiały przezroczyste np. szkło. Zostanie odczytana wartość temperatury szkła zamiast materiału znajdującego się za nim.
- Para, kurz, dym mogą negatywnie wpływać na poprawność odczytów.
- Termometr należy trzymać z dala od urządzeń emitujących silne pole elektromagnetyczne.
- Przy dużych zmianach temperatury otoczenia, urządzenie potrzebuje około 30 min. na stabilizację.
- Podczas pomiaru należy skierować promień lasera w kierunku mierzonego przedmiotu przytrzymując za spust pistoletu. Mierzony przedmiot powinien być większy od spektrum pomiarowego.