Ogrzewacz dłoni węglowy MFH 24713
- Węglowy ogrzewacz dłoni dla turystów, pasjonatów survivalu i zimowych spacerów. Rozżarzony brykiet z węgla drzewnego tli się w zamkniętym metalowym pudełku wyłożonym niepalną wełną mineralną. W ten sposób grzeje do około 8 godzin
Kieszonkowy ogrzewacz do dłoni opalany brykietami z węgla drzewnego. Dedykowany jest w szczególności pasjonatom zimowych wędrówek, amatorom survivalu, wędkarzom, osobom pracującym na powietrzu, np. na targowiskach.
Jedna sztabka czarnego paliwa tli się w metalowym pudełku wyłożonym niepalną wełną mineralną. Ogrzewacz jest wielokrotnego użytku, wystarczy tylko wkładać do niego nowe brykiety.
Węglową sztabkę należy rozżażyć z jednego końca na około 1cm i następnie umieścić w ogrzewaczu. Tak przygotowany zestaw będzie działał do 8 godzin.
Wymiary ogrzewacza 120 x 7 x 2 cm
W zestawie znajduje się zamszowy woreczek izolujący.
Paliwa nie ma w komplecie, brykiety należy dokupić oddzielnie.
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych. Opinie o Ogrzewacz dłoni węglowy MFH 24713
5.00
Liczba wystawionych opinii: 7
Opinia potwierdzona zakupem
Super jakość, polecam .
2020-05-26Dariusz, Bartoszyce
Opinia niepotwierdzona zakupem
Opinie w internecie na temat tego typu ogrzewaczy faktycznie są mieszane to i byłem sceptyczny zamawiając produkt, ale działa jak powinien. Świetna alternatywa dla chemicznych, jednorazowych ogrzewaczy i też sporo tańsza.
2018-12-03Sebastian, Wrocław
Opinia niepotwierdzona zakupem
Mam ten ogrzewacz od wielu lat i nigdy mnie nie zawiódł. No chyba że skończyły się węgielki. Każdy wkład dopalony do końca, żadnego otwierania czy kombinowania nie uskuteczniam. Zawsze ogrzewacz nosze w piersiowej kieszonce polara założonego na termo. Jedyny minus to lekki zapach ogniska, ale wyłapałem, że to minus tylko raz w komunikacji miejskiej ostrą zimą :)
Nigdy nie miałem problemu z rozpaleniem wkładów, nigdy ich nie suszyłem, nie trzymałem na kaloryferze a i tak używam takich co leżą i leżą i wszystko by się z nimi mogło stać a one co najwyżej pękną.
2018-01-23Krzysztof, Świebodzin
Opinia niepotwierdzona zakupem
Polecam! Stosuję ten typ ogrzewacza od kilku lat. Ogrzewacz działa w specyficzny sposób. Należy:
1. Podpalić wkład, powinien zacząć się żarzyć delikatnie.
2. Trzymać w dłoni, delikatnie wachlując. Nie należy dmuchać/rozdmuchiwać żaru, węgielek sam powinien dojść do siebie.
3. Po 3-5 minutach wkład powinien żarzyć się na długości 5-10mm, co zapewnia, że w środku również się tli.
4. Wkładamy go do pudełka i trzymamy go pionowo, żarem do dołu.
W szkatułce są małe otworki na górze i na dole, które zapewniają odpowiedni przepływ powietrza w początkowej fazie spalania. (termodynamika gazów: ciepłe powietrze idzie do góry).
2017-12-27Michał, Szczecin
Opinia niepotwierdzona zakupem
Alternatywa dla żelowych ogrzewaczy, z tą różnicą, że nie trzeba
go regenerować w gorącej wodzie, tylko dokładamy kolejną
węglową sztabkę i dalej mamy ciepło. Polecam!
Opinia niepotwierdzona zakupem
Super ogrzewacz ! gdy gdy potrzebujemy cieplejszej temperatury ocieplacza należy zapalić z obu stron wkład węglowy
2016-03-09Marcin, Ostrołęka
Opinia niepotwierdzona zakupem
Naczytałem się na różnych forach wiele negatywnych opinii o węglowym ogrzewaczu m.in.: że słabo grzeje, że nie przez osiem godzin, że wkład gaśnie, że trudno się rozpala ...
Kupiłem, przetestowałem i mogę stwierdzić, że nie znalazłem żadnej z w/w wad !
Tak, jak to podaje instrukcja: wystarczy rozżarzyć wkład na jednym końcu, włożyć do ogrzewacza i ... tyle.
Polecam z czystym sumieniem, a malkontentom skromnie proponuję ogrzewacze chemiczne, ale ja bym się nie zamienił !
2015-03-18Paweł, Glinojeck

Turystyczne ogrzewacze są sposobem na ogrzanie newralgicznych punktów ciała w chłodnych porach roku. Z nastaniem jesieni amatorzy biwakowania, wędkarze, myśliwi czy osoby pracujące na powietrzu poszukują ogrzewaczy do dłoni, stóp czy po prostu do podniesienia temperatury bezpośrednio przy ciele. Na rynku istnieje 5 technologii, dających możliwość ogrzania się w terenie bez korzystania z ogniska czy piecyka. W tym artykule wyjaśniamy na jakiej zasadzie działają 2 typy ogrzewaczy chemicznych, ogrzewacze katalityczne, węglowe i ogrzewacz elektryczny. Poznając możliwości 5 wymienionych technologii na pewno łatwiej będzie każdemu wybrać rozwiązanie dostosowane do własnych potrzeb.