- Latarka akumulatorowa z wysokosprawną diodą typu XM-L3-U3 przystosowana do montażu na broni, zaopatrzona w wyłącznik żelowy oraz szyny RIS do montażu dodatkowego osprzętu np. celownika laserowego
Latarka pod broń Bailong BL-Q01-L3-U3 to model o dużej mocy wyposażona w wyłącznik żelowy, szyny RIS i montaż pod lufę. Zasilanie z kompaktowego akumulatora pozwala na świecenie silnym światłem przez długi czas.
Zestaw przeznaczony specjalnie do broni pneumatycznej i replik ASG, choć samej latarki można używać jako klasycznej latarki turystycznej lub po dokupieniu stosownego uchwytu, jako lampy rowerowej.
Jedna wysokosprawna dioda typu CREE XM-L3 U3 będąca najwydajniejszym obecnie rozwiązaniem w latarkach.
Specjalnie dobrany kształt reflektora i umiejscowienie diody, pozwalają na uzyskanie zasięgu światła do 300 metrów. Reflektor został wyposażony w zoom sterowany obrotowym korpusem. Funkcja ta pozwala na regulowanie szerokości strumienia światła emitowanego przez latarkę.
Latarka pod broń Bailong BL-Q01-L3-U3 posiada jeden tryb świecenia - 100% mocy.
Zasilanie na będący w komplecie akumulator litowo-jonowy typu 18650 zapewnia czas świecenia do 8 godzin. Opcjonalnie można zastosować również 3 baterie alkaliczne lub akumulatorki typu AAA, jednak dioda nie osiągnie pełnej mocy.
Dzięki znajdującym się w komplecie ładowarkom, akumulator można ładować z sieci 230V i z gniazdka zapalniczki samochodowej 12V.
Uchwyt montażowy wykonany z frezowanego aluminium, umożliwia podwieszenie latarki Bailong BL-Q01-L3-U3 na szynie RIS szerokości 20mm.
Będący w komplecie 4-punktowy wyłącznik żelowy z przewodem rozciągliwym do 60cm, umożliwia błyskawiczne włączanie i wyłączanie latarki bez zdejmowania palca ze spustu broni.
Solidna odporna na pęknięcia obudowa z frezowanego aluminium T6061 sprawia, że latarka doskonale spisuje się zarówno w terenie, na rowerze, jak i w domu lub w samochodzie.
Korpus został wyposażony w dwie szyny RIS 20mm umożliwiające dołączenie do latarki np. celownika laserowego.
Niestety producent nie podaje tej wartości. Nie określamy też tego szacunkowo. Do pomiaru potrzebny jest specjalistyczny sprzęt laboratoryjny, którym nie dysponujemy.